Bigart Creative Studio Bigart Creative Studio
Bereketzade Mah. Büyük Hendek Cad.
No:53 / 2 - 3 Galata Beyoğlu / İstanbul

@: info@bigart.com.tr
Tel: 90 212 243 98 04
Tel: 90 212 243 90 27
Fax: 90 212 243 25 07

kurgulu iletişim ile vurgulu iletişim farkı!

Reklam dünyasında iki farklı kullanıcı mesaj yöntemi başarılı sonuçlar vermektedir;

Kurgulu iletişim stratejik pazarlama planının kademeli olarak hayata geçirildiği geniş zaman diliminde tüketici algısını yönlendirmek üzere kimliğini oluşturmuş markaların tutundurma faaliyetlerinde etkindir.

Vurgulu iletişim ise marka yönetiminin ihtiyacına yönelik olarak kısa vadede pazar payını arttırmak ve sonuç almak üzerine planlanır.

Bu konu biz reklam ajanslarını neden yakından ilgilendirir? Basit bir cevabı var; işini doğru yapan her ajansın çalışan portföyünde mutlaka serseri ruhlu ve romantik kreatifler bulunur.Markanın pazarda konumlandırma ihtiyacını doğru anlayan strateji ekipleri işbirliğini vurgulu sonuçlandırmak için serseri ruha, kurgulu sonuçlandırmak için romantik ruha güvenir.

Hedef kitle açısından kullanıcı mesajı farkının da iki boyutu bulunur;

Kurgulu iletişim hedef kitlenin marka ile ilgili düşüncelerini değiştirmeyi hedeflerken, vurgulu reklam kullanıcının davranışlarını hedeflemektedir.

Marka iletişiminde optimum verimlilik her iki modeli kullanıcının geleceğe yönelik hafızasını oluşturmak üzere kullanabilmektir. “Çünkü marka insanlara bugün bir iletişim yaparak yarın onların kendi markalarını hatırlamalarını ve satın almalarını hedefler.” (Temel Aksoy Haz 14,2016)

Doğru planlama ve ajansın müşteri ile kurulan sürdürülebilir ilişkisi Kreatif Zeka’ya iletişim dalga boyunu ayarlama imkanı tanır.

Bu karşılıklı etkileşimin sonucu reklam ajansı kurgulu ve vurgulu iletişim arasında denge kurarak marka hikayesini okunabilir hale getirir.

 

Share Project :

  • Categories:
  • Share Project :